Adana Bilgisayar İşletmenlik Kursu

Bilgisayar İşletmenlik Kursu Nedir, Ne İş Yapar?

Bilgisayar işletmenlik kursları, bilgisayar donanımı, bilgisayar işletim sistemi ve bazen de yazılım ile ilgili bilgilerin verildiği kurslardır. MEB onaylı bilgisayar eğitimlerinde ise ofis programları ile birlikte internet kullanımı ve bilgisayar donanımı ile ilgili bilgiler de verilmektedir.

Adana’da MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Kursu

Orkun Eğitim Kurumları olarak Adana’da 1995 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı Bilgisayar İşletmenlik Kursları ile Office programlarının en üst versiyonlarını bilgisayar başında uygulamalı olarak veriyoruz.

Adana’da Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümü mezunu, alanında 13 yıllık tecrübesi bulunan yüksek donanımlı hocamız ile Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 160 saatlik MEB sertifikalı Bilgisayar İşletmenliği Kursu veriyoruz.

Bilgisayar İşletmenlik Kursunda kursiyerlerimiz, temel düzeyde bilgisayarı kullanma becerisi elde etmektedir. Eğitimlerde kursiyerlerimize; temel Windows kullanımı, Word, Excel ve Powerpoint programları, internet ve donanım bilgileriyle birlikte format atma diye tabir edilen sistem yükleme eğitimleri de verilmektedir.

160 saatten oluşan Bilgisayar İşletmenliği Kursu sonunda başarılı olan kursiyerlere MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikası verilmektedir.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası, KPSS sonucu devlet memurluğuna girişte istenen sertifika türüdür.

İşletmenlik sertifikasının, öğretmenlik başvurularında da zorunlu hale getirilmesi planlanmaktadır.

28 Yıllık Değişmeyen Tecrübe

Kurs olarak iki ayda bir hafta içi ve hafta sonu grupları olarak iki ayrı sınıf açarız. Kursiyerlerimiz, eğitimlerimizden sonra Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirli aralıklarla düzenlenen teori ve uygulama sınavlarına girer, sınavdan bir gün sonra ise e-devlet sayfalarında sertifikalarını görürler. Sınavdan 1 hafta sonra ise ıslak imzalı sertifikalarını elde ederler.

Orkun Eğitim Kurumları olarak 1995 yılından beri tam 28 senedir 13 bini aşkın öğrencimize Bilgisayar İşletmenliği Kursu vererek sertifika almalarını sağladık.

Uzaktan Eğitimle MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Kursu Veriyoruz

Orkun Eğitim Kurumları olarak yüz yüze örgün eğitime katılamayan kursiyerlerimize Uzaktan Eğitim imkanı da tanıyoruz. Uzaktan eğitim ile hangi semt, mahalle veya şehirde olursanız olun, kendi çalışma odanız ve kendi bilgisayarınızda temel bilgisayar eğitiminin yanı sıra Word, Excel ve Powerpoint programları, internet ve donanım bilgileriyle birlikte format atma diye tabir edilen sistem yükleme eğitimlerini de veriyoruz.

Kurs Verilecek Sınıfların ve Bilgisayarların Donanımsal Özellikleri

Orkun Eğitim Kurumları’nın bilgisayar laboratuvarı son teknoloji masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ile donatılmıştır. Laboratuvarlarımızda; i3, i5 ve i7 işlemcili, her birinde 4 ile 8 GB Ram bulunan tam donanımlı bilgisayarlar ile eğitimler verilmektedir.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitim İçeriği

Donanım-Format Atma

Bilgisayar İşletmenliği Kurslarında bilgisayarı oluşturan parçalar uzman eğitici tarafından kursiyerlere tek tek gösterilip tanıtılır. Kursiyerler, aldıkları sistem yükleme (format) eğitimi ile bilgisayarlarıyla ilgili yaşadıkları sorunları kendi kendilerine çözme becerisi kazanırlar.

Windows

Kursiyerler, klavye ve farenin tanıtılması ve kullanılması, dosya, klasör ve pencere kavramları, Windows gezgini, görev çubuğu ve başlat menüsü, denetim masası konuları, donatılar, paint, sistem araçları gibi konularda bilgi sahibi olurlar.

Word Eğitimi

Microsoft Office Word

Kursta; doküman oluşturma ve kaydetme, yazıları biçimlendirme, metinlere tarih, saat, sayfa numarası gibi otomatik olarak değişen değerler verme, stilleri kullanma, tablo ve sütun oluşturma, metinler veya dosyalar arasında bağlantı kurma, hazır şablonlar kullanma, doküman bastırma, dokümanı diğer kaynaklara gönderme, farklı görünümlerde çalışma, çıktı ve yazıcı işlemleri gibi konular hakkında bilgi verilmektedir.

 

Excell Eğitimi

MS EXCEL

Kursta; MS Excel programı kapsamında hücreleri tanıma ve veri girişi yapma, çalışma sayfası oluşturup kaydetme, hücreleri biçimlendirme, formüllerle çalışma, tablolar hazırlama, grafikler oluşturma ve düzenleme, girilen veriyi süzme ve sıralama, çalışma sayfasını baskıya hazır hale getirme gibi konularda eğitim verilmektedir.

 

Power Point Eğitimi

MS POWER POINT

Kursta; MS Power Point programı çerçevesinde prezantasyon oluşturma ve kaydetme, düşüncelerinizi seviyelendirme, sayfada nesneler ile çalışma, Powerpoint slaytlarına bilgiler ekleme (Clipart, Grafik, Resim, Word Ard...), renk seçeneklerini kullanma, nesnelere efektler verme, prezantasyonu yazıcıdan çıkartma gibi konularda eğitimler verilmektedir.

 

INTERNET

E-mail adresi alma, gönderme, bağlantı işlemleri, internette gezinti, internette arama yapma gibi konularda eğitimler verilmektedir.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bilgisayar işletmenliği kursunu başarılı bir şekilde bitirenler kamu kurumlarında VHKİ (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni), hastanelerde Tıp Sekreteri (Hasta Kabul), Adliyelerde zabıt katipliği, özel kurumlarda da büro ve sekreterlik işlerinde çalışabilmektedir.

Bilgisayar İşletmeni Kadrosuna Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerin Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun olanlar bilgisayar işletmeni olarak çalışabilmektedir. Devlette çalışmak için ise lise mezunu olup Bilgisayar İşletmenliği sertifikası alınması gerekmektedir.

Bilgisayar İşletmeni Sertifikası İle Memur Olunur Mu?

Kamu kurumlarındaki bilgisayar işletmenliği kadrolarına; bilgisayar ile ilgili bir bölüm veya ders almış olanlar ile MEB onaylı bilgisayar işletmenliği kursu sertifikası almış olanlar başvurabilir. KPSS 6225 nitelik kodu için gerekli olan şartlardan biri de Bilgisayar işletmenliği sertifikasıdır.

MEB Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Nedir?

MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası, bilgisayar bilginizi ispatlayacağınız tek sertifikadır. Kamu kurumlarında terfi ve yükselme için istenilen bilgisayar işletmeni sertifikası, birçok bölüme başvuru yapabilmek için de zorunludur.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Ne Kadar Sürede Alınır?

MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası, 160 saatlik MEB onaylı uzaktan eğitim ile alınabilmektedir.

Adana Bilgisayar İşletmenliği Kursu Fiyatları

Adana'da bulunan Orkun Eğitim Kurumları'nın sunduğu, haftada 2 gün toplam 7 hafta sürecek olan Adana Bilgisayar İşletmenlik Kursu sadece 1200 TL.


Foto Galeri


Diğer Bilgisayar KurslarıAutoCad Program Kursu

Illustrator Program Kursu

3D Studio Max Program Kursu

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.