Emlak Danışmanlığı (Emlakçılık) Belgesi Nasıl Alınır?

Emlak ve Gayrimenkul danışmanlığı günümüzün en popüler mesleklerinden biri olarak öne çıkıyor. Pek çok insan yatırım aracı olarak gayrimenkul alımına yöneliyor. Artan nüfus da özellikle büyük şehirlerde emlak danışmanlığı mesleğini önemli hale getiriyor. Peki nasıl emlak danışmanı olabilirim? Emlakçılık belgesi nasıl alınır? Mesleki kursları ile sizleri iş arayan değil, iş için aranan profesyoneller haline getiren Orkun Eğitim Kurumları, dört adımda emlak danışmanlığı belgesi nasıl alınır, sizler için anlattı.

1 – Orkun Eğitim Kurumları Emlak Danışmanlığı Kursuna Kayıt Ol

Ülkemizde resmi olarak emlak ve gayrimenkul danışmanlığı yapabilmek için emlak danışmanlığı belgesine sahip olmanız gerekir. Bunun için Orkun Eğitim Kurumları Emlak Danışmanlığı kursuna kayıt olabilir, üniversiteler ve Milliği Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim alabilirsiniz. Gayrimenkul ticareti konusunda yüz saatlik eğitim programını tamamlayarak bu mesleğe adım atabilirsiniz.

2 – Eğitim Sürecini Tamamla

Uzaktan eğitim olanakları ile yer ve zaman fark etmeksizin, istediğiniz sürede 100 saatlik eğitimi tamamlayabilirsiniz. Orkun Eğitim Kurumları emlak danışmanlığı içerisinde emlakçılık yapabilmeniz için gereken tüm bilgiler yer almaktadır.  Eğitimi tamamladıktan sonra bile ders videolarına erişerek kendinizi geliştirmeye ve bilgilerinizi tazelemeye devam edebilirsiniz.

3 – Sınavı Başarıyla Tamamla

Sınava girmeden önce mesleki sertifikanızın hangi kurumdan onaylı olmasını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Milli Eğitim Bakanlığı dilerseniz devlet üniversitelerinden onaylı sertifikayı seçebilirsiniz. Her iki sertifika da e-devlet sistemi üzerinden görüntülenebilir ve işe alımlarda geçerlidir. Sonrasında sınav sürecine geçilir. Online sınava girerek 50 veya üzeri bir puan alırsanız belgeyi almaya hak kazanırsınız.

4 – Seviye 5 Belgeni Al

Emlak ofisi açabilmeniz için 31 Ağustos 2020 tarihli yasaya göre Seviye 5 Emlakçı Yetki Belgesi almanız gerekir. Yasa gereği bu belgeye sahip olmayan kişiler emlak ofisi açamazlar. Orkun Eğitim Kurumlarından aldığınız belge ile birlikte Seviye 5 Emlakçılık Belgesine başvurabilirsiniz.

Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı Yapabilmeniz İçin Gereken Şartlar

  • İlk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıt olmanız gerekir.
  • Sonrasında gelir vergisi veya kurumlar vergisi mükellefi olmanız gerekir.
  • Meslek odası ve vergi kayıtlarında taşı
  • Gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olunmalı,
  • Seviye 5 Emlakçılık belgesi alınmalı
  • Meslek odası ve vergi kayıtlarında taşınmaz ticareti ile ilgili alanlarda faaliyette bulunduğunuzun belirtilmesi

Orkun Eğitim Kurumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Devlet Üniversitesi onaylı, e-devlette görüntülenebilen Emlak Danışmanlığı Kursu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.


Diğer Duyurular

Orkun Eğitim Ön Kayıt
Copyright © 2024 Orkun Eğitim Kurumları Tüm Hakları Saklıdır.